Hurra för Sanders!

Efteråt letade jag efter bovete på Daglivs som brukar ha det mesta, men det fanns inte. Var hittar man det?
Liknande inlägg:
- Plockmat till gräsänkan (7)
- Första färskpotatisen för i år! (0)
- Sommarmat: pizza med ratatouille (3)
Tipsa / Skriv ut / Bokmärk:



Postat av 


Fotade du på lunchstället? Lät du kameran titta fram ur handväskan, eller?
)
2005-03-02 kl. 22:39Nej, självklart så tog jag tallriken och gick ut på gatan för att få bättre ljus på bilden :p
2005-03-02 kl. 22:51Elin – leta efter Friggs paket (http://www.friggs.se/produkter/produkt.asp?produktid=236&produktgruppid=6), antingen bland bakartiklarna (där läsken brukade stå) eller bland saker såsom bulgurvete, dinkel och couscous intill fruktdisken. (Med reservation för att jag inte hittar ett skvatt inne på Daglivs sedan de började bygga om.
)
Annars är jag rätt säker på att jag har sett bovete på ICA Kungsholmstorg?
2005-03-04 kl. 20:01Henrik, det finns inte någon som hittar på Daglivs i den där ombyggnadsröran. Måtte det bli klart snart, för det är oerhört frustrerande!
2005-03-04 kl. 21:47Henrik => tack för tipset, jag har bara stirrat efter något ur Risentas sortiment. Ja å så är det ju det där med Daglivs ommöblering som förvirrar. Jag hittar inte ens till potatisen längre
2005-03-05 kl. 0:03bovete finns i massvis på Daglivs
2006-12-30 kl. 23:26